İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 3
Ana Sayfa » İlahi Sözleri » Bir Demet Dua-3 İlahi Sözleri

Bir Demet Dua-3 İlahi Sözleri

Bir Demet Dua-3 Sözleri – Bir Demet Dua-3 İlahisini Dinle – Bir Demet Dua-3 İlahi Sözleri

Bir Demet Dua kaleminden yazılan Bir Demet Dua-3 İlahisinin Sözlerine aşağıdan okuyabilirsiniz.

Bir Demet Dua-3 Sözleri – Bir Demet Dua-3 İlahisinin Sözleri

 

Bizleri varlığa erdiren ve var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran Güzeller Güzeli Rabbimize, O’nun ilmi adedince hamd ü senâ, varlığın özü ve nüvesi, yaradılış ağacının meyvesi ve tevhid hakikatinin en gür sesi Efendimiz’e sonsuz salât ü selâm ediyor ve bir kere daha Yüce Yaratıcı’nın huzurunda ellerimizi açıyoruz:
Ey Allahımız! Senin güzel isimlerini, ulvî sıfatlarını, kitaplarında indirdiğin ve peygamberlerine bildirdiğin kelimelerini şefaatçi yaparak günahlarımızı bağışlamanı, kalblerimizi tertemiz hale getirmeni, nefislerimizi temizlemeni ve bizleri, nimetlerinle donattığın nebîlerle, sıddıklarla, şehitlerle ve salih kullarınla beraber eylemeni dileniyoruz.
Ey Rabbimiz! İşte ellerimiz, Sana kalkmış halde.. işte kalblerimiz, Sana tevekkül duygusuyla dopdolu.. boyunlarımız eğik ve kıldan ince.. ve biz huzurunda kemerbeste-i ubûdiyet içinde elpençe divan duruyoruz.
Rabbimiz! Sen cezalandırdığın zaman mutlaka adaletinle muamele edersin; kaldı ki Sen yaptıklarından dolayı muâheze edilemeyen yegâne Zât’sın. Affına gelince, o hiç şüphesiz Senin fazl ve keremindendir, ona karşı hamd u sena da ancak Sana edilir.
Ey her varlığa lütuf deryasından nimetler yağdıran ve ikramı her ikram sahibinden sonsuz derece üstün olan, ey herkesi ve her şeyi şefkat ve merhametle kuşatan! Her an bizimle ol ve bizi hiç bir zaman yalnız bırakma; cömertlik ve merhametinle gönüllerimizi doyur, ikram ve rahmet yağmurlarından bizleri mahrum kılma.
Efendimiz Hazreti Muhammed’e, aile efradına ve bütün ashab-ı güzînine salât u selam ederek bunları Senden dileniyoruz; dualarımızı kabul buyur Rabbimiz!..

Bir Demet Dua

Sitemizde sanatçıya ait toplam 15 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz