İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hoşgeldiniz, 16 Haziran 2024
Beğen 3
Ana Sayfa » İlahi Sözleri » Parasız Yaşlanmaya Gör İlahi Sözleri

Parasız Yaşlanmaya Gör İlahi Sözleri

Parasız Yaşlanmaya Gör Sözleri – Parasız Yaşlanmaya Gör İlahisini Dinle – Parasız Yaşlanmaya Gör İlahi Sözleri

Ali Bayram Şahin kaleminden yazılan Parasız Yaşlanmaya Gör İlahisinin Sözlerine aşağıdan okuyabilirsiniz.

Parasız Yaşlanmaya Gör Sözleri – Parasız Yaşlanmaya Gör İlahisinin Sözleri

 

Hele bir parasız yaşlanmaya gör.Anaysan kocakarı,babaysan moruk olursun.Gülizar’da solan güle dönersin.Tersoluğun bedelini ağır ödersin.Şafak kapkaranlık söker üstüne.Günler kabus olup çöker üstüne.Hep pencerelerde olur gözlerin.Kapını çalarlar bayramdan bayrama,biz geldik derler.Yalandan el öpüp hemen giderler.Vuslatı ertelersin bir dahaki kurbana.
Hele bir parasız yaşlanmaya gör.Hastalıkların külfet olur her bir işinde.Hep yalnız olursun hastahane girişinde.Taşıyamazsın yaşlı bedeni.Bir köşeye çöküp geçmişle yaşarsın ve gençlğini hep zihninde taşırsın.Anlatırsın ama anlamazlar seni.Zamanla bunarsın.Unutursun tek tek isimleri.Ezberindeki türküleri şiirleri.
Hele bir parasız yaşlanmaya gör.Temmuz güneşinde yüreğin donar.Burnun akar mendilsiz,ışığın söner kandilsiz kalırsın.En yakın dostların sana darılır,dayandığın baston bile kırılır.Bir yanın dünya,bir yanın ahiret olur,arafta yaşarsın.Ana dilin olur suskunluk.Kalbine dökersin öfkeyi,hiddeti.Bir tas çorbada bulursun saadeti.Unutulmayı unutursun zamanla,konuşmaya başlarsın duvarlarla.Yıllar salıncak olup sallar seni.Yarışamazsın günlerle haftalarla.
Hele bir parasız yaşlanmaya gör.Horlanmayı,dışlanmayı,bir emekli maaşına yaslanmayı,bir bakım evinde paslanmayı beklersin.Yataklara düşersin ilgisizlikten.Kedileri kıskanırsın sevgisizlikten.Özlemeyi özlersin özlemsizlikten.Uzaklara dalar gidersin.Rahmetlilerle konuşursun hayal dünyanda.Tek ağlar tek gülersin. Gülizar’da solan güle dönersin.Tersoluğun bedelini ağır ödersin. Hele bir parasız yaşlanmaya gör. Hele bir parasız yaşlanmaya gör.

Ali Bayram Şahin

Sitemizde sanatçıya ait toplam 11 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz