İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hoşgeldiniz, 16 Temmuz 2024
Beğen 2
Ana Sayfa » İlahi Sözleri » Nisan Kumru-Karanlık ve Işık İlahi Sözleri

Nisan Kumru-Karanlık ve Işık İlahi Sözleri

Nisan Kumru-Karanlık ve Işık Sözleri – Nisan Kumru-Karanlık ve Işık İlahisini Dinle – Nisan Kumru-Karanlık ve Işık İlahi Sözleri

Nisan Kumru, Şiir/Anlatım Dosyaları kaleminden yazılan Nisan Kumru-Karanlık ve Işık İlahisinin Sözlerine aşağıdan okuyabilirsiniz.

Nisan Kumru-Karanlık ve Işık Sözleri – Nisan Kumru-Karanlık ve Işık İlahisinin Sözleri

 

“İnanmış erkek ve kadınları defterleri sağdan verilmiş ve ışıkları önlerinde olarak giderken gördüğün gün onlara şöyle seslenilecektir=Müjde bugün altlarından ırmaklar akan içinde temelli kalacağınız cennetler sizin içindir. İşte bu büyük kurtuluştur.”
İkiyüzlü erkek ve kadınlar bizi de gözetin ışığınızdan faydalanalım dedikleri gün onlara ardınıza dönün de ışık arayın denilir.
İnananlarla ikiyüzlüler arasına kapısının içinde rahmet ve dışında azap olan bir sur çekilir. İkiyüzlüler inananlara= Biz sizinle beraber değil miydik diye seslenirler onlar evet öyle fakat sizler kendinizi aldattınız. Bize pusu kurdunuz Allah’ın buyruğu gelene kadar dinde şüpheye düştünüz. Sizi kuruntular aldattı sizi şeytanlar Allah’a karşı da ayarttı. Bugün sizden ve inkâr edenlerden fidye kabul edilmez
Varacağınız yer ateştir layığınız orasıdır ne kötü bir dönüştür.
Kiminde kandiller kiminde fenerler kimine de parmak uçlarını aydınlatacak kadar ışık verilmiş
Herkes hararetle yürüyor. Cennet yaklaştırılmış kalpler çarpıyor heyecandan titriyor köprü kurulmuş bir ucunda Cennet altında Cehennem fokurduyor insanlar aşağı bakmaya cesaret edemeyip yalvarıyor=
Ya Rabbi Sen ışığımızı tamamla ya Rabbi ayağımızı kaydırma Sen büyüksün Allah’ım Senden başka yardımcımız yok. Ey büyük Allahım Sen koru Sen koru.
El titriyor ayak titriyor kulakları sağır eden Cehennem fokurduyor kalpler heyecandan sanki yerinden fırlıyor. Kimi yıldırım gibi köprüden cennete geçiyorlar kimi rüzgar gibi kimi yürüyerek kimi de sürünerek geçiyor. Cehennem ağzını açmış bekliyor. Köprüye tutunamayıp düşenler yalvarıyor=
Allah’ım Yaradanın Mevlam Rahman’ım biricik Allah’ım yardım et sen beni korumazsan ben ne yaparım sen beni bağışlamazsan ben ne ederim bu kızgın alevler arasında bağışla Allah’ım bağışla.
Kimi de köprü üzerindeki deve dikenine benzeyen çengelleri takılıyor. Kan revan içinde insan yalvarıyor Korku her tarafı kuşatmışken Cehennem kaynadıkça kaynıyor ışığı kesilen karanlıkta birbirini eziyor. Köprü uzadıkça uzuyor. Bir el inerken bir el yukarı çıkıyor kimi yüzler aydınlanırken
Kimi yüzler kararıyor insan şaşkına dönmüş keşke biraz daha amelim olsaydı diyor keşke dünyada iken zamanımı boş şeylerle harcamasaydım. Keşke Rabbime daha yakın olmak için vesileler arasaydım.
Keşke salih kullara daha yakın olsaydım keşke zamanımın hepsini Rabbine kulluk yaparak geçirseydim. Keşke insanlara karşı daha merhametli olsaydım. Keşke keşke.
“Her insan ölümü tadacaktır ve kıyamet günü karşılıklarınız kesinlikle ödenecektir. Kim ateşten uzaklaştırılıp Cennete sokulursa artık o kurtulmuştur. Dünya hayatı aldatıcı bir menfaatten başka bir şey değildir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz