İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. Hoşgeldiniz, 26 Eylül 2021
Beğen 0
Ana Sayfa » İlahi Sözleri » Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler İlahi Sözleri

Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler İlahi Sözleri

Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler Sözleri – Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler İlahisini Dinle – Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler İlahi Sözleri

Zeki Altun kaleminden yazılan Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler İlahisinin Sözlerine aşağıdan okuyabilirsiniz.

Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler Sözleri – Ahzab Suresi 38-39-40.Ayetler İlahisinin Sözleri

 

AHZÂB-38 Mâ kâne alen nebiyyi min harecin fîmâ faradallâhu leh, sunnetallâhi fîllezîne halev min kabl(kablu), ve kâne emrullâhi kaderen makdûrâ(makdûran).
AHZÂB-38 Ayeti Türkçe Meali: Nebî için, Allah’ın O’na farz kıldığı şeyi (yerine getirmesinde) O’na bir güçlük yoktur. Daha önce gelip geçenler için de Allah’ın sünneti buydu. Allah’ın emri, taktir edilmiş bir kader idi (yerine getirildi).
AHZÂB-39: Ellezîne yubelligûne risâlâtillâhi ve yahşevnehu ve lâ yahşevne ehaden illallâh(illallâhe), ve kefâ billâhi hasîbâ(hasîban).
AHZÂB-39 Ayeti Türkçe Meali: Onlar (nebîler, peygamberler), Allah’ın risaletini tebliğ ederler ve O’na huşû duyarlar ve Allah’tan başka hiç kimseden korkmazlar. Ve Allah, hesap görücü olarak kâfidir.
AHZÂB-40: Mâ kâne muhammedun ebâ ehadin min ricâlikum, ve lâkin resûlallâhi ve hâtemen nebiyyine, ve kânallâhu bi kulli şey’in alîmâ(alîmen).
AHZÂB-40 Ayeti Türkçe Meali: Muhammed (A.S), sizin erkeklerinizden hiçbirinin babası olmamıştır (değildir). Fakat Allah’ın Resûl’ü ve Nebîler’in (Peygamberler’in) Hatemi’dir (Sonuncusudur). Allah, herşeyi en iyi bilendir.

Zeki Altun

Sitemizde sanatçıya ait toplam 15 eser bulunmaktadır. Sanatçının sayfasına gitmek için tıklayın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz